Info


  • Moje jméno je Kateřina Šobáňová. Ráda zaznamenávám všední i nevšední okamžiky života pomocí objektivu. Fotoaparát totiž umí něco naprosto jedinečného...dokáže zachytit emoce a neopakovatelné chvíle, které nám tak zůstanou díky fotografii nejen v hlavě.
  • Fotím především děti, rodiny, těhotenské fotografie, svatby aj. portrétní fotografie. Vyfotím i Vašeho domácího mazlíčka a občas nějakou soukromou či firemní akci.
  • Působím ve Zlínském kraji, nejčastěji fotím v okolí Uherského Hradiště a Uherského Brodu. Samozřejmě po dohodě přijedu kamkoliv. Focení probíhá jak v exteriéru tak v interiéru. Preferuji focení v přírodě a v ateliéru se snažím fotit spíše v zimních měsících.
  • Snažím se vždy vyhovět Vašim přáním a požadavkům a také je mým cílem, aby jste si focení užili a odcházeli tak s příjemným pocitem. Moje práce je mým koníčkem.
  • Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte mě kontaktovat.

Těším se na Vás! ;-) Kateřina  


INFORMACE K FOCENÍ

Focení dětí

Děti fotím velmi ráda pro jejich bezprostřednost. Avšak někdy to chce hodně času a trpělivosti na obou stranách. Při focení dětí ve věku 1-3 let je nutná Vaše spolupráce při focení. Čtyři z pěti dětí v tomto věku je takřka nemožné samotné fotit. Takové děti chvíli neposedí a často vzdorují. Někdy se bojí a trvá jim delší dobu než se v cizím prostředí adaptují. Proto je fajn jim vzít alespoň nějakou hračku na zklidnění a při focení se je snažit co nejvíce zabavit, abych se já mohla soustředit na focení. 

Často se mě ptáte, zda dělám i novorozenecké focení. Ano, spíše okrajově. V poslední době je v módě focení pár dnů starých miminek "nastajlovaných" do nepřirozených póz a narvaných do všelijakých nádob apod. Tohle u mě nečekejte, nejsem toho příliš zastáncem. Mám raději přirozenou fotografii miminka například u maminky v náručí. Přijet můžu k Vám domů nebo můžete přijet ke mně do Podolí, kde mám domácí ateliér. Focení si můžete domluvit kdykoliv, vyfotím týden staré miminko ale i klidně několik měsíců po narození.  


Oblečení a make-up

Snažím se vždy upozorňovat, aby jste volili spíše světlé oblečení. Velmi rádi oblékáme černou "zeštíhlující", která je na fotkách velmi zrádná a nedoporučuji ji. Ideální jsou světlé pastelové barvy v odstínech růžové, žluté, modré. Ani neutrálními odstíny (béžová, šedá, hnědá) v lehkých tónech nic nepokazíte.  Zelenou nevolte do přírody. Nejlépe oblečení bez vzorů, různých potisků a velkých log.
Mějte na mysli, že nejde ani tak o barvy jako spíše o kombinace a hlavní je, aby jste se v tom sami cítili pohodlně. 
Pokud je možnost určitě si vemte i jiné kombinace oblečení na přeslečení, 

Foto make-up se dělá vždy o stupeň silnější a výraznější než při běžném make-upu. Můžu Vám doporučit i profesionální vizážistku. 


Dárkové poukazy

Nabízím také dárkové poukazy na focení, dle Vaší částky, s věnováním nebo libovolným textem na přání. Ideální pokud nevíte co věnovat blízkým a nechce se Vám složitě nic shánět :-) Poukaz Vám vytisknu hned do druhého dne a předávám či posílám v dárkové obálce. Můžu také poslat e-mailem.